Witaminy to organiczne związki chemiczne, dzięki którym organizm ludzki może prawidłowo funkcjonować. Witaminy mogą być pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Witaminy dzielą się na rozpuszczalne w tłuszczach i rozpuszczalne w wodzie.
Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach to witamina A, witamina E, witamina D i witamina K. Rozpuszczalne w wodzie to wszystkie witaminy z grupy B i witamina C.
Duże ilości witamin i minerałów powinna zawierać żywność, jednak postęp rolnictwa i przemysłu, duża chemizacja upraw, zanieczyszczenie gleb i wyjałowienie ich z mikro i makroelementów, stanowi o tym, że żywność jest mało zasobna w witaminy i składniki odżywcze. Zatem konieczna się staje suplementacja z zewnątrz.
Ważne, aby suplementy były naturalnego pochodzenia. W sklepie zdrowienaturalnie.com.pl znajdziesz tylko takie, dodatkowo bez zbędnych dodatków i bezpieczne. W dzisiejszych czasach przyjmowanie witamin i minerałów z zewnątrz stało się koniecznością, abyśmy mogli normalnie i zdrowo funkcjonować. Brak witamin prowadzi do awitaminozy. Gdy witamin w organizmie jest za mało mówimy o hipowitaminozie, gdy zaś za dużo o hiperwitaminozie.
Dużą grupę ważnych związków, które również należy dostarczyć do organizmu, stanowią związki mineralne, mikro i makroelementy. Odpowiednia ich ilość w organizmie stanowi o prawidłowym funkcjonowaniu całego ciała i poszczególnych narządów. Do pierwiastków śladowych zaliczamy: jod, żelazo, fluor, bor, kobalt, miedź, chrom, cynk, mangan, molibden, selen. Zaś makroelementy to: wapń, potas, magnez, sód, chlor, siarka, fosfor.
W suplementacji związków mineralnych ważne jest, aby dostarczać je w najbardziej przyswajalnej, organicznej formie. Najlepszym przykładem jest tu magnez w postaci cytrynianu magnezu. Jeśli poszukujesz produktów doskonałej jakości i dobrze przyswajalnych, zapoznaj się z ofertą sklepu i przekonaj się sam, że znajdziesz tu tylko produkty w 100% naturalne.
Aktywne filtry: Wyczyść filtry

Wyświetlanie 1–21 z 93 wyników