Suplementy diety – IBS

Zespół jelita drażliwego, to przewlekła choroba układu pokarmowego, która polega na zaburzeniu pracy przewodu pokarmowego oraz zbyt dużej ich reaktywności. Objawami IBS są ból brzucha o dużym nasileniu, wzdęcia oraz problematyczne wypróżnienia. Na zespół jelita drażliwego choruje wiele ludzi, u których objawy mogą być zupełnie różne. Do każdego z rodzajów IBS możemy stosować odpowiednie suplementy diety.

Jak wpływają suplementy w leczeniu IBS?

Przy zespole jelita drażliwego warto rozważyć w porozumieniu z dietetykiem, lekarzem czy naturopatą suplementację betainy czy] maślanu sodu. Oprócz leków przypisanych przez lekarza warto do swojej diety dodać suplementy, które obniżają odczuwanie objawów IBS. Dodatkowo suplementy wpływają na ochronę nabłonka jelitowego, wspierają regenerację jelita oraz wspierają procesy trawienne. Przy regularnym i odpowiednim stosowaniu witamin oraz minerałów możemy wpłynąć na uzupełnienie tych substancji w diecie.

Zespół jelita drażliwego nie musi być udręką, gdyż odpowiednie suplementy przyniosą ulgę przy objawach IBS. Chorując na zespół jelita drażliwego należy stosować odpowiednią skonsultowaną z lekarzem dietę, która będzie mieć pozytywny wpływ na układ odporności, poprawi funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Suplementy w naszej ofercie

W naszej ofercie posiadamy witaminy, zioła oraz prebiotyki. Stosowanie suplementów w diecie może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, a objawy, z jakimi mierzą się osoby chore na IBS zmniejszą się. Zachęcamy do odwiedzenia całej naszej oferty suplementów diety dla chorych na IBS!

Aktywne filtry: Wyczyść filtry